Forum Kuralları

#1
1. Forum içerisinde siyasi ve dini içerikli yazı, siyasi ve dini propaganda, genel ahlaka aykırı küfürlü, argo kabul edilen, başka bir oyuncuyu ya da üçüncü bir şahsı küçültücü veya hakaret edici, halkın sosyal sınıf, ırk, din, mezhep veya bölge bakımından farklı özelliklere sahip bir kesimini, diğer bir kesimi aleyhine kamunun güvenliği için tehlikeli tarzda kin ve düşmanlığa alenen tahrik edici yazılar ve halkın bir kesiminin benimsediği dini değerleri alenen aşağılayan yazılar yazılması yasaktır.

2. Kişisel tartışma şekline dönüşen konular kapatılacaktır. Uyarı ile kapatılan konuların devamı niteliğinde veya aynı içerikte ya da konunun neden silindiğine ya da taşındığına dair konu açılamaz.

3. Yeni bir konu başlığı açmadan önce o konunun forumda mevcut olup olmadığı kontrol edilmelidir. Forumda açılacak konular ilgili bölümlere yazılmalıdır. Bunun için forumun arama özelliği kullanılabilir. Forumun düzenli bir şekilde devam edebilmesi ve oyuncularımızın forumdan en iyi şekilde faydalanabilmesi için bu hususa önem gösteriniz. Aksi takdirde ilgili konular kilitlenebilir, taşınabilir veya silinebilir.

4. Konu başlıklarının konunun içeriğini ifade edecek şekilde seçilmesi gerekmektedir. (GM, Yönetici, yardım, lütfen, acil ve kişiye özel gibi başlıklar açmayınız, bu başlıklar dikkate alınmaz. Uyarı yapılmaksızın kapatılabilir ya da silinebilir)

5. Forum üyeleri oyun ya da forum yetkililerini tartışmaya çekmeye yönelik konu açamaz. Oyun içi şikayet, ceza itiraz gibi konular forum üzerinde konu açılarak ya da forum yetkilileri ile özel mesaj aracılığı ile tartışılamaz. Tartışmaya yönelik konular yanıtlanmaksızın kaldırılır.

6. Forum üyelerinin forum ya da oyun yetkilileri ile forum özel mesajları yoluyla yapacağı hiçbir mesajlaşma resmiyet taşımaz, kanıt kabul edilemez.

7. Yöneticiler, yazılan yazının konusuyla ilgili olmayan bir bölümde yazıldığına karar verirlerse ve/veya konunun uygun olmadığına karar verirlerse yazıyı uygun bölüme taşır veya silerler. Bu nedenle itiraz türü yazıların silinmesi veya cevaplandırılması da yönetici yetkisindedir.

8. Din, politika, örgüt veya bir partinin simgesi olan resimler, işaretler ve bunları simgeleyen kullanıcı adları vs. kesinlikle kullanılamaz.

9. Ticari çıkar amaçlı veya yasalara uygun olmayan içerikler ve bunların bağlantı adresleri mesaj veya özel mesaj olarak gönderilemez.

10. Yazarken büyük harf kullanmak bağırmak anlamına geleceği için yazılarınızı kesinlikle büyük harf kullanarak yazmayınız.

11. Sürekli aynı mesajı veya konuyu tekrarlamak, iç içe uzayıp giden alıntılar yapmak ve dikkat çekmek maksadıyla gereksiz yere eski konulara mesaj göndermekten kaçınılmalıdır. Yazılan mesajlara ekleme yapmak için Düzenle seçeneği kullanılmalıdır. "Düzenle" seçeneği mesaj gönderildikten sonra 5 dakika boyunca kullanılabilir durumda olacaktır.

12. Aynı kullanıcının birden fazla rumuz veya isimle farklı kişilermiş gibi aynı konuda görüş belirttiğinin tespit edilmesi durumunda kişinin tüm mesajları silinebilir ve foruma girişi yasaklanabilir.

13. Kullanıcılar kendi kullanıcı adı ve şifrelerini korumakla yükümlüdürler, başkası kullanır ve kural dışı içerik olursa forum ile ilişikleri kesilir.

14. Forumun işleyiş ve kuralları konusunda katılımcıları sürekli bilgilendirmek Forum Yetkililerinin görevi değildir. Üyeler bu kuralları okuyup onlara uymak zorundadır.

15. Kurallara aykırı bir mesaj ile karşılaştığınızda lütfen "Bu Mesajı Bildir" seçeneği ile konuyu ve rahatsız edici durumun sebebini bildirerek iletiniz. Konuyu devam ettirecek, tartışma yaratacak veya cevap niteliğinde mesajlar yazmaktan kaçınınız. Özel mesajlarınızı da "Özel Mesajı Bildir" seçeneği ile bildirebilirsiniz.

16. Forum kurallarına uymayan üyelerimiz uyarılarak ya da uyarılmaksızın yaptırıma tabi tutulabilir.


Forum kuralları her zaman değiştirilebilir ve değiştikten sonra hemen geçerlidir. Kullanıcılar üye olarak forum kurallarını kabul etmiş sayılırlar.

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

cron