Mezat Pazarı nedir?

#1
Mezat Pazarı nedir
Mezat Pazarı yani diğer oyunlarda bilinen adıyla "Auction House", serbest ticarete açık bir pazar sistemidir. Pazarda herkes ürünlerini satışa çıkarabilir veya başkası tarafından satışa konmuş olan ürünleri satın alabilir.

Mezat Pazarı'nda ürünler doğrudan veya açık artırma ile satılabilmektedir. Satışa çıkarılan ürünler süresi boyunca Mezat Pazarında listelenir. Pazarda listelenmiş ürünün satılması için satışa çıkaran kişinin oyunda olmasına gerek yoktur.

Satın alınan ürün, alan kişinin mesaj kutusuna gider. Satın alan kişi mesaj kutusundaki Mezat Pazarı mesajına tıklayarak ürünü Ortak Kasa'sına gönderir. Ürün alındıktan sonra mesaj otomatik silinir.

Nasıl eşya satılır


Mezat Pazarı'nda eşya satışı

SAT

sekmesi üzerinden yapılmaktadır. Ekranın sol tarafındaki menüde + simgesine tıklanarak satılacak ürün envanterden seçildikten sonra Başlangıç Fiyatı, Hemen Al Fiyatı ve Süre girilerek ürün satışa konulur. Satışa çıkarılacak ürün sayısı her hesap için en fazla

10 ürün

ile sınırlandırılmıştır.

Resim


Satış gerçekleştiğinde, satılan fiyatı üzerinden komisyon alınarak satış bedeli satıcıya mesaj ile gönderilir. Tüm satışlar için alınan komisyon bedeli

%10

olarak sabitlenmiştir.

Satıcı tarafından satış gerektiğinde iptal edilebilir. Ancak iptal edilen satışa teklif verilmişse satıcı, ceza olarak 3 saat boyunca tekrar ürün satışa çıkaramaz. Kaldırılan ürüne henüz teklif verilmemişse yaptırım uygulanmaz.

Sürenin sona ermesi ve satış iptali gibi satışın gerçekleşmediği durumda, ürün pazardan geri döner ve mesaj kutusundan geri alınır.


Nasıl teklif verilir


Satıştaki ürünler arasında istenilen ürünün sağında bulunan Teklif Ver butonuna tıklayarak teklif tutarı girilmek suretiyle teklif verilebilir. Teklif verildiği anda teklif tutarı hesaptan alınarak Mezat Pazarı havuzuna alınır. Teklif başka biri tarafından geçildiğinde ise teklif edilen tutar iade edilir.

Devam eden satışlara verilen teklifler ise

Tekliflerim

kısmından görülebilir. Teklifin geçilmesi durumunda satış bitene kadar tekrar teklif verilebilir. Her hesaptan aynı anda en fazla

10 ürüne

teklif verebilir.

Verilen teklif tutarının Hemen Al tutarının üzerinde girilmesi halinde Hemen Al tutarından ürünü satın almış kabul edilir.

Satış süresi sonunda en yüksek teklifi vermiş olan kişi ürünü almış olur. Kazanılan ürün mesaj ile gönderilir ve Hepsini Al'a tıklandığında Ortak Kasa'ya gönderilir.

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

cron