Gazap Yeteneği ve Kombo İşleyişi

#1
GAZAP YETENEĞİ VE KOMBO İŞLEYİŞİ
Resim

  • Kılıç Ustası sınıfına ait yeteneklerden biri olan GAZAP aktif edildiğinde karakter 9 sn. boyunca %25 daha hızlı hareket eder, sersemletme ve yavaşlatma yeteneklerinden etkilenmez.


  • Gazap yeteneğinin aktif edilebilmesi için gazap barı (enerji barının hemen üstündeki ince şerit) tamamen dolu olmalıdır.
    Resim
    Hasar almak, hasar vermek ya da ÇILGINLIK yeteneğini kullanmak bu barı dolduracaktır. ÇILGINLIK yeteneği lobideki DÜKKAN içerisinde yer alan TÜCCAR'dan 400 altın karşılığında satın alınabilir, kullanıldığında gazap barı dolana dek her saniye %20 gazap arttırır. Gazap aktifken kullanılamaz.


  • Gazap yeteneğiyle beraber ÇİFT KILIÇ SALLAMA ve ÇİFT KILIÇ ÇEVİRME yetenekleri kombo sistemiyle çalışır hale gelir. Gazap barı doluyken DİNGİNLİK, gazap açıkken ÇILGINLIK ve KANATICI VURUŞ yetenekleri kullanılamaz.


  • Gazap aktif edildikten sonra kombo için ÇİFT KILIÇ SALLAMA (5 aşamalı) ve ÇİFT KILIÇ ÇEVİRME (2 aşamalı) yeteneklerinden biri seçilir, yeteneğe ait tuş aracılığıyla kombo başlatılır. Tüm aşamalar sona erinceye dek sarı lambanın ekranda her belirişinde tuşa bir kez basmak gerekecektir.


  • Yeşil lamba ilgili aşama(lar)ın başarıyla tamamlandığı, sarı lamba oyuncudan komut beklendiği, kırmızı lamba ise kombonun oyuncu hatasıyla sona erdirildiği manasını taşır. Tuşa sarı renkli lamba belirmeden çok önce veya lamba belirdikten çok sonra basmak, tuşa aynı aşamada birden çok kez basmak, tuşa hiç basmamak, kombo sürerken başka yetenekleri kullanmaya çalışmak komboyu iptal eder.


  • Kombo durağan / hareket halinde gerçekleştirilebilir. Oyuncunun mühür durumu (mühür etkisinin geçersiz kılındığı haritalar hariç) aşamalı kombo hasarlarına etki eder.


ÇİFT KILIÇ SALLAMA (5 aşamalı)

Resim

Not: Yukarıdaki temsilde oyuncunun ÇİFT KILIÇ SALLAMA yeteneği için standart olan 1 tuşunu kullandığı varsayılmıştır, her yetenek grubunun kendi içerisinde farklı tuşlara atanması mümkündür.

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

cron