Yakında

https://www.facebook.com/kadermuhurleri ... =3&theater

Öncelikle "Eski Dünyanın Ruhları" paketinin duyurulmasının 1.yıl dönümünü kutlarım. Tabi bu 1 yılda değişen çok şey oldu, oyun aynı tabi değişikliğin Sobee'de olduğunu düşünüyorum. Galiba piyasaya çok eksik bir oyun sunduklarının farkına vardılar bunu düzeltmek içinse Hybanda eklentisini yayınlamaktan vazgeçtiler ve Hybanda'dan çok oyunun özünü düzeltmeyi amaç edindiler, yani böyle umuyorum konu bunun üzerine olacak.

Sayın Sobee Stüdyoları çalışanları, 2012-2013'ten beri ağzınızı açmadan bir oyun geliştirmeye çalışarak yapmışsınız bir hata, bu aşikar ama sorun değil. Önemli olan bu hatayı tekrarlamamak.

Yaptığınız açıklamalar "Yakında" seviyesini geçmiyor. Siz "Yakında" dediğiniz anda oyuncularda ister istemez bir beklenti oluşuyor, şahsen bana biri "Yakında" derse ben en fazla 2 hafta anlarım, 2 hafta sonunda da bir sonuç gelmeyince de ister istemez güven kaybederim ve hayal kırıklığı oluşur. Oyunculara tarih vermiyoruz çünkü o tarihe yetiştiremezsek güven kaybederiz deyip sürekli "Yakında" diyorsunuz, ikiside aynı kapıya çıkıyor sayın Sobee çalışanları.

Ayrıca belki duymadığınız bir şey söyleyeyim size, yaptığınız her açıklama tarih ve zamanla ilgili olmak zorunda değil zaten öyle de olmamalıdır. Öyle eskiden olduğu gibi fotoğraf/gif falan da paylaşın demiyorum, bunlar oyuncuların 1-2 hafta gazını alır sadece. Size önereceğim, oyuncular ile fotoğraf veya güncelleme tarihi paylaşmanız değil, oyuncuları geliştirme aşamasına dahil etmenizdir. Yıllık geliştirme planınız, oyuna ekleyeceğiniz/eklemeyi düşündüğünüz özellikler gibi şeyleri oyuncularla paylaşırsanız oyuncuların güvenini kazanmanız daha kolay olur. Paylaşmaktan çekinmeyin, gerçekten anlamıyorum neden bütün işleri gizli kapaklı yaptığınızı emin olun sizin de zararınıza oluyor bu.

Bakınız örnek vereyim Aralık 2015'ten beri takip ettiğim bir oyun var adamlar "Dev Journals" başlığı altında bir blog ile oyunda yaptıkları/yapacakları bütün şeyleri yazıyorlar ve bu stüdyo'nun herhangi bir dağıtıcısı yok peki nereden alıyor desteği biliyor musunuz? Oyuncularından alıyor "Kickstarter" denen bir sistemle oyuncularından $1,361,435 değerinde destek aldı ve bunu fikirlerini oyunculara sunarak başardılar. Burada gidipte kickstarter başlatın demiyorum. Sadece oyuncuların güvenini kazanmanın önemini göstermeye çalışıyorum. Siz yapmayı düşündüğünüz işleri oyunculara sunarsanız, fikirlerinizi açarsanız bizlere, oyuncuların da sizlere güveni artacaktır. Bu güven ise size hem moral hemde maddi kaynak olarak geri dönecektir.

İşin özeti susma Sobee, açık olun, bitirdiğiniz güncellemelerden belli kareler veya videolar değil henüz geliştirmeye başlamadan ki "FİKİR"lerinizi paylaşın, emin olun çoğu oyuncunun gözünde değeriniz artacaktır.

Tabi bu yazılanların Sobee'nin çalışma zihniyetini değiştirmeyeceğine eminim ama yine de yazmak istedim.

Re: Yakında

EVET TMERTPAL KARDEŞİM GEÇMİŞ OLSUN GİT BİR SOĞUK SU İÇ,ÜSTÜNE BİR DE SICAK İÇ.YAZIK YAZIK BİR DE O KADAR UĞRAŞMIŞ YAZMIŞ.HEPSİ BOŞUNA.NE OLDU HEPSİ BOŞ.ADAM BİR DE İNANMIŞ YAW O ÇOK YAZIK :D

YAW BİR DE ARAŞTIRMIŞ "Kickstarter" MİCKSTARTER NE YAW BUNLAR YZIK YAZIK GİDİP BAYAN ARAYACAĞINA NELERLE UĞRAŞIYORSUN BEN KARDEŞİM YAZIK YAZIK HALA UMUT BESLİYORSUN.

YAHU MUHTEREM KARDEŞİM MADEM ZİHNİYET DEĞİŞMEYECEK DİYORSUN NEDEN YAZIYORSUN YA ŞİZOFRENSİN YA DA HAYATA BAKIŞ AÇIN BİR HAYLİ TIRTIKLI.

AL KARDEŞİM DAHA DA UMUT BESLEME BUNLARI YAPACAĞINA GİDİP HEERHANGİ BİR YERDE ÇUKUR KAZSAN DAHA FAZLA İLERLEME KAYDEDERSİN.YAZIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Resim

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir